Wspólnota w akcji, razem dla lepszej przyszłości

Infolinia i pomoc przy odpadach gumowych

Od 01 stycznia 2021 r. mogą Państwo skorzystać z pomocy Fundacji Braterskiej w sprawie odpadów gumowych.

Do naszej Fundacji z prośbą o pomoc może zwrócić się każda osoba która jest świadkiem przestępstwa, naruszenia lub wykroczenia przeciwko środowisku, oraz taka która ma problem
z utylizacją odpadów gumowych.

Niestety jak pokazują statystyki mimo ogólnodostępnych informacji nadal nie wszyscy potrafią poradzić sobie z odpadami które w efekcie końcowym lądują na łąkach i w lasach.

Brak podstawowej wiedzy społeczeństwa powoduje coraz częstszy problem ze śmieciami które są magazynowane w nieodpowiedni sposób lub utylizowane na własną rękę – co widać po smogu na wsiach, palone śmieci to problem który jest widoczny i przez niektórych mieszkańców akceptowany. Niewielu potrafi zrozumieć jak bardzo jest to niebezpieczne dla zdrowia (metale ciężkie i rakotwórcze dioksyny powstające przy paleniu śmieciami) , oraz z jakimi konsekwencjami może się spotkać taki sposób palenia śmieci.

  1. Ogólnopolska infolinia:

Dzięki naszej infolinii osoba dzwoniąca z problemem może porozmawiać ze specjalistami ds. ochrony środowiska z naszej Fundacji w godzinach od 09:00 do 14:00 i otrzymać wsparcie.
W przypadku bardzo pilnej sprawy infolinia dostępna jest całodobowo. Wszystkie rozmowy są anonimowe.

Osoba dzwoniąca na infolinie otrzyma informację gdzie może oddać śmieci – często za darmo.

Każde zgłoszone wykroczenie spotka się z szybką reakcją Fundacji. Po zweryfikowaniu zgłoszenia przez Fundację zostaną powiadomione odpowiednie służby, osoba popełniająca przestępstwo będzie musiała za to odpowiedzieć, często płacąc wysoki mandat. Niestety ze względu na ograniczony budżet nie będziemy mogli być wszędzie osobiście, nie zmienia to faktu że mogą Państwo liczyć ZAWSZE na naszą pomoc!

  1. Usuwanie odpadów z terenów zielonych:

Dzięki naszym wolontariuszom, sponsorom oraz darczyńcom możemy prowadzić akcję sprzątania lasów z odpadów, nielegalnych składowisk opon samochodowych oraz prowadzić infolinię. Pieniądze z konta Fundacji są przeznaczone na utylizacje śmieci, oraz kontrolowanie terenów w których proceder występuje najczęściej.

 

Paweł Wójcik
Prezes Zarządu.

Darmowa dostawa już od 149zł
Ekspresowe dostawy
Całodobowa infolinia
100% Bezpieczne płatności