Wspólnota w akcji, razem dla lepszej przyszłości

O fundacji

Fundacja Braterska jest organizacją pozarządową, założoną w 2020 roku w Kielcach.

Od początku naszym głównym celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna i ochrona terenów zielonych. Naszą misją jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko i motywowanie do działań nad ochroną środowiska. Zwracamy się głównie w kierunku dzieci i młodzieży, aby od najmłodszych lat miały podejście proekologiczne i wpływ na środowisko.

Obszary działań fundacji

• gospodarowanie odpadami
  • oszczędzanie i ochrona zasobów naturalnych Ziemi
  • edukacja ekologiczna, przyrodnicza

W każdym z tych obszarów realizujemy konkretne cele. Dzięi wsparciu wolontariuszy oraz darczyńców osiągamy zakładane rezultaty.

Cele Fundacji Braterska

• Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, w tym oczyszczanie i usuwanie śmieci z Parków Narodowych, lasów i terenów zielonych.
  • Ochrona środowiska naturalnego a w szczególności ratowanie lasów i jezior.
  • Ochrona zieleni i obszarów cennych przyrodniczo.
  • Uporządkowanie gospodarki odpadami.
  • Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej.
  • Edukacja ekologiczna w oparciu o placówki oświatowe.
  • Wspieranie działalności naukowej w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
  • Organizowanie spotkań, wycieczek, obozów, wyjazdów, o tematyce proekologicznej i edukacji w szkołach i ośrodkach wychowawczych dla dzieci i młodzieży.
  • Prowadzenie działalności informacyjnej, promocyjnej, edukacyjnej.
  • Pozyskiwanie funduszy na finansowanie przedsięwzięć proekologicznych podejmowanych przez Fundacje.
  • Współpracę z polskimi i zagranicznymi organizacjami pozarządowymi o tym samym lub podobnym charakterze proekologicznym.
  • Rozbudzanie zainteresowania środowiskiem naturalnym oraz sposobami jego ochrony.
  • Wspomaganie członków Fundacji w zakresie szkolenia i podwyższania kwalifikacji w dziedzinie ekologii.
  • Przeciwdziałanie zagrożeniom środowiskowym.
  • Finansowanie, pomoc finansowa w zakresie ochrony środowiska poprzez przekazywanie pieniędzy na oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci, odpadów.
  • Organizację wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym również organizowanie i prowadzenie obozów, kolonii, wyjazdów terapeutycznych dla dzieci w tym również dla dzieci niepełnosprawnych.
  • Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.
  • Porządek i bezpieczeństwo publiczne.
  • Ratownictwo i ochrona ludności.
Darmowa dostawa już od 149zł
Ekspresowe dostawy